Subscribe News Feed Subscribe Comments

Brandy Alexander

Görünmez Canavarlar'ı milyonuncu kez okudum bu sabah.Birden bitiveriyor zaten ama Brandy Alexander a tapmaktan kendimi alamıyorum..


Kumral saçlarını ya da kum saatini andıran vücudunu hayal etmek zor değil. Keza ellerimde tutabilecek kadar yakından tanıdığım; 40 cm.lik bele sahip olmak adına alınan kaburga kemikleri ve yerlerinden memnun kalmadığı için jiletle kesilen göğüs uçları için de aynı şey geçerli. Frapan kıyafetlerini; Miss Rona'nın kitabını okuduğu zamanki haliyle, sayfaları değiştirirken ucunu yaladığı 30 cm uzunluğundaki işaret parmağını; devre arasında çıplak olarak diet kola içebilme hayalini görebiliyorum bütünüyle... Bir plastik cerrahi tanrıçası olarak transseksüel Brandy Alexander...
Güzellik tam anlamıyla bu kadındır bana göre... 115lik silikonlarından hoşnutsuzlukla bahsederken bile kullanabileceğim sıfatlardan utanabiliyorsam; bunu, estetik yargılarımı kökünden uyaran kraliçe Brandy Alexander'a borçlu olduğumu rahatlıkla belirtebilirim. Somuta dayalı algılar yok oluyor bir süre sonra. Sadece ruhuna, karakterine ve fiziksel kriterlere dayanmayan izlerle kaplı muhteşem bedenine yöneliyorsun. Valium mavisiyle seviyorsun herhangi bir karşılık beklemeden; isteyebileceğin tek şey, öznel bir parmak izi bırakmaktır belki vücudunda. O da olmasa da olur zaten...
Herhangi bir yerde karşılaşma umuduna ya da aramaya zemin hazırlayamiycak şekilde hissedebildiğim/hissettirildiğim aşk budur. "Onun gibi olamadığım için" ya da "bana benzediği için" türündeki egoizm merkezli bir duygu değil bu anlatmaya çalıştığım şey, öncekiler gibi değil.. Nedenlerime dair sunduğum maddeler, yalnızca dostluğumu tanımlamaya yeterli olup daha özgürüne gidemiyorken; fazlası adına da "için"lere gerek duymuyorum.
Hiç dokunamadığımdan dolayı özleyememek ve bunun boşluğunu hissetmek fazlasıyla ağır aslında... Rujunun taşırılmasıyla kanayan dudaklarındaki renk karmaşasını bizzat görmem ya da yanına uzanıp, yüzünü kendi cinsiyetsizliğiyle son kez öpmem bir şeyi değiştirmiyor; zira gerçeklik algısı burda beklenen son şey..Onu hiç kimseyi sevmediğim kadar çok seviyorum, hepsi bu. Teşekkür ederim her şey için.


Ayrıca kitaptaki bir söz de beni kendimden geçirmeme yetiyor:


sevdiğiniz ve sizi seven kişi asla ve asla aynı kişi değildir.

0 potasyum!:

 
You're my disco,playing on the radio. | TNB